Edusky

22 września 2021

Pomoc w odrabianiu lekcji z perspektywy siostry drugoklasistki

 
Pomoc w odrabianiu lekcji z perspektywy siostry drugoklasistki

Jako starsza siostra drugoklasistki doskonale wiem ile czasu zajmuje odrabianie lekcji i przygotowanie się na kolejny sprawdzian. Pomimo, że moja siostra jest wyjątkowo samodzielna, a przy tym dość zdolna, nie odrabia prac domowych w całości sama. Niestety, wielu zadań nie jest w stanie rozwiązać samodzielnie. Wtedy wkraczam ja lub moi rodzice.

Po kilku, czasem nawet kilkunastu godzinach spędzonych w pracy, staniu w kolejkach w markecie i denerwowaniu się na korki w drodze do domu, nawet najdrobniejsza pomoc dziecku przy lekcjach jest wyzwaniem. Najzwyczajniej w świecie nie mamy ani siły ani ochoty na spędzanie kolejnych kilku godzin nad lekcjami i często zawiłymi poleceniami.

Z rozmów z rodzicami innych dzieci wiem, że nie jesteśmy jedyną rodziną, która odczuwa potrzebę pomocy w aspekcie odrabiania lekcji z dzieckiem, a dodatkową zaletą byłoby aby ta osoba była w stanie także poszerzyć wiedzę dziecka, na przykład z języka angielskiego. Na szczęście, w takiej sytuacji z pomocą przychodzi e-guwernantka.

Nie musimy się już martwić jak zorganizować czas na wspólną naukę lub w jaki sposób przekazać dziecku daną wiedzę. Robi to za nas kompetentna i profesjonalna osoba, która oferuje wsparcie dla dzieci, a czas dla rodzica. E-guwernantka nie tylko odrobi lekcje z dzieckiem,  przygotuje też do bieżących sprawdzianów w szkole, nauczy systematyczności. Co więcej, nie martwimy się o dojazd na zajęcia, bądź organizację miejsca do wspólnej nauki dziecka z e-guwernantką. Wszystko odbywa się online!

Moim zdaniem, jest to świetne rozwiązanie, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy brakuje nam na wszystko czasu, a dojazd na dodatkowe lekcje jest często dla wielu osób niemożliwy. Ponadto, e-guwernantka oferuje pomoc dzieciom od pierwszej klasy podstawówki, aż po egzamin maturalny! Uważam, że jest to pomoc, której wiele rodzin ogromnie potrzebuje, a nie było nigdy wcześniej takiej możliwości.

Polecam serdecznie!

Oliwia


Tagi:

Udostępnij na Facebooku

Najnowsze wpisy i aktualności

Japońskie „zakuwalnie”

Japońskie „zakuwalnie”

Japońskie „zakuwalnie” Zapewne wiesz, Drogi Czytelniku naszego bloga, że Japoński system edukacji, wywodzący się z tradycji konfucjańskiej, całkowicie podporządkowuje ucznia zbiorowości. „Wystający gwóźdź należy wbić” […]

Odrabianie lekcji z dzieckiem

Odrabianie lekcji z dzieckiem

Dzieci większość dnia spędzają w szkole, a często również po lekcjach mają różne dodatkowe zajęcia. W efekcie, nasze pociechy często bywają zbyt zmęczone, by ochoczo […]

Pomoc w odrabianiu lekcji z perspektywy siostry drugoklasistki

Pomoc w odrabianiu lekcji z perspektywy siostry drugoklasistki

Jako starsza siostra drugoklasistki doskonale wiem ile czasu zajmuje odrabianie lekcji i przygotowanie się na kolejny sprawdzian. Pomimo, że moja siostra jest wyjątkowo samodzielna, a […]

Zobacz wszystkie wpisy i aktualności

eGuwernantka

Odrabianie lekcji online
Korepetycje online
ul. Kozacka 42/9, 87-100 Toruń

tel. (56) 621 08 47
tel: +48 609 884 684
email: biuro@eguwernantka.pl

NIP: 8792009698
REGON: 871568559

Zapisz się!
    Minister Edukacji Narodowej
    Rejestr Instytucji Szkoleniowych
    Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu
    Newsweek Polska