Edusky

Skąd pomysł na eGuwernantkę?

 
Skąd pomysł na eGuwernantkę?

Jako mama trójki chłopców w wieku szkolnym przeżyłam to co większość rodziców podczas pandemii i zamknięcia szkół – 3 zdalne szkoły w domu. Zajęcia były prowadzone online na różnych platformach edukacyjnych. Zapewne wszystkie dzieci poradziły sobie świetnie ze sprawami technicznymi, wielokrotnie tłumacząc rodzicom jak to działa. Ja na szczęście mogłam w razie trudności  pomóc mojemu 10-latkowi, ponieważ znałam już kilka platform do nauki online. 

Zyskałam doświadczenie w obsłudze tych platform w  czasie lockdownu. Prowadząc szkołę językową w dobie pandemii, szybko podjęłam decyzję o zajęciach online wykorzystując do tego głównie  dwie platformy – zoom oraz webex. 

W związku z tym, że mój najmłodszy syn miał dużo zadań domowych pojawiła się potrzeba znalezienia pomocy z zewnątrz, przy jednoczesnym dostosowaniu się do panujących  obostrzeń .Nie chodziło tu o trudność zadań, ale o pokazanie dziecku jak się uczyć, jakie są skuteczne metody zapamiętywania czy też poszerzenie wiedzy na dany temat. Rodzic wielokrotnie nie jest autorytetem albo po prostu nie ma wystarczającej cierpliwości, czy też czasu, żeby odrabiać lekcje z dzieckiem. 

W naszej szkole językowej  Conversa prowadzimy kursy językowe dla dzieci, dzięki czemu mamy stały kontakt z rodzicami, którzy narzekają na brak czasu dla siebie. Wielokrotnie po swojej pracy  mają drugi etat – odrabianie lekcji z dzieckiem. Na tym drugim bezpłatnym etacie nigdy nie awansują chociaż zadania będą z roku na rok trudniejsze a wiek  nastoletni nie będzie ułatwiał komunikacji.  Zarówno osobiste doświadczenie jak i badanie, które przeprowadziliśmy wśród zaprzyjaźnionych rodziców wykazywały, że są to przemyślenia wielu osób. 

Stąd idea eGuwernantki, która pozwala rodzicowi odpocząć odrabiając online lekcje z dzieckiem, wykorzystując jego mocne strony, motywując je do pracy. eGuwernantka pokazuje jak się uczyć, nie odrabia zadań domowych za nasze pociechy tylko zachęca do myślenia, poszukiwania rozwiązań. Nie daje swojemu uczniowi przysłowiowej ryby tylko wędkę aby tę rybę złowić. 

 eGuwernantka przychodzi z pomocą i pokazuje jak efektywnie się uczyć,  jak być systematycznym, śledzi postępy swojego ucznia i raportuje do rodziców. Z naszego doświadczenia wynika, że eGuwernantka dwa razy szybciej  odrabia lekcje  ze swoim uczniem ze względu na maksymalną koncentrację, skupienie oraz z uwagi na fakt,  że jest ona autorytetem zewnętrznym.  

Ze względu na innowacyjność tego projektu przed wprowadzeniem go na rynek przeprowadziliśmy zajęcia pilotażowe.  Przez pół roku prowadziliśmy lekcje z dziećmi z różnych  szkół i klas. Podczas spotkań na zoomie eGuwernantka m. in.  pomagała w odrabianiu pracy domowej z przyrody, przygotowywała na sprawdzian z matematyki i  powtarzała wierszyki. Indywidualne zajęcia pozwoliły na bieżąco zaspokajać edukacyjne potrzeby dziecka. Pilotaż pokazał nam też, że dzieci już na etapie szkoły podstawowej często  mają zainteresowania ukierunkowane na jeden przedmiot, dlatego uzupełniliśmy naszą ofertę o korepetycje online.

O współpracy z naszą eGuwernantką tak wypowiada się mama jednego z naszych uczniów:

„Panią  Zuzannę cechuje ogromny spokój , miłe usposobienie oraz umiejętność zjednania sobie przychylności dziecka. Doceniam indywidualne podejście do potrzeb mojego dziecka: problemy matematyczne wynikające z dysleksji oraz dostosowanie godzin zajęć do grafiku pracy rodzica. Pani Zuzanna w sposób bardzo przejrzysty przygotowywała notatkę po spotkaniu z dzieckiem i omawiała ze mną lub wysyłała na maila. Za obecną współpracę mogę wystawić 6!”.

Najnowsze wpisy i aktualności

Japońskie „zakuwalnie”

Japońskie „zakuwalnie”

Japońskie „zakuwalnie” Zapewne wiesz, Drogi Czytelniku naszego bloga, że Japoński system edukacji, wywodzący się z tradycji konfucjańskiej, całkowicie podporządkowuje ucznia zbiorowości. „Wystający gwóźdź należy wbić” […]

Odrabianie lekcji z dzieckiem

Odrabianie lekcji z dzieckiem

Dzieci większość dnia spędzają w szkole, a często również po lekcjach mają różne dodatkowe zajęcia. W efekcie, nasze pociechy często bywają zbyt zmęczone, by ochoczo […]

Pomoc w odrabianiu lekcji z perspektywy siostry drugoklasistki

Pomoc w odrabianiu lekcji z perspektywy siostry drugoklasistki

Jako starsza siostra drugoklasistki doskonale wiem ile czasu zajmuje odrabianie lekcji i przygotowanie się na kolejny sprawdzian. Pomimo, że moja siostra jest wyjątkowo samodzielna, a […]

Zobacz wszystkie wpisy i aktualności

eGuwernantka

Odrabianie lekcji online
Korepetycje online
ul. Kozacka 42/9, 87-100 Toruń

tel. (56) 621 08 47
tel: +48 609 884 684
email: biuro@eguwernantka.pl

NIP: 8792009698
REGON: 871568559

Zapisz się!
    Minister Edukacji Narodowej
    Rejestr Instytucji Szkoleniowych
    Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu
    Newsweek Polska