Edusky

Poznaj naszą markę

 
Poznaj naszą markę

eGuwernantka to oferta pomocy w nauce poza szkołą, dobrana do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Nazwa naszej marki pochodzi od historycznych guwernantek.

Guwernantki w historii 

Historyczne guwernantki zajmowały się nauczaniem dzieci oraz ich wychowywaniem. W XVIII i na początku XIX wieku zawód guwernantki był bardzo popularny wśród wyższych klas społecznych. Guwernantki były inaczej nazywane nauczycielkami domowymi. Owe nauczycielki musiały posiadać dużą wiedzę i wykształcenie, władać kilkoma językami, z których francuski był obowiązkowy oraz posiadać dobre referencje. Dodatkowo uczyły muzyki, śpiewu, rysunku i łaciny. Edukację szkolną łączyły z nauką dobrych manier. Warto wspomnieć, że jedna z polskich noblistek, Maria Skłodowska- Curie, mając zaledwie 17 lat, podjęła pracę jako guwernantka.

Nasze eGuwernantki po części spełniają obowiązki tych zapisanych na kartach historii.

Dlaczego eGuwernantka ? 

Odpowiedź jest prosta. Wszystkie zajęcia odbywają się w formie online. Zapewne znasz sytuację, w której wraca po 6, 8 czy 12 godzinach pracy. W domu czeka masa obowiązków takich jak sprzątanie, gotowanie czy prasowanie. Myślisz tylko gdzie znaleźć 5 minut dla siebie, gdy okazuję się, że Twoje dziecko ma jeszcze wieczorne korepetycje z dala od domu. Dzięki naszej ofercie nie musisz poświęcać czasu na dojazdy, stanie w korkach czy czekanie w samochodzie na zakończenie zajęć. Wszystkie lekcje odbywają się na platformie ZOOM przystosowanej do nauki online. Potrzebujesz tylko komputera/tabletu i dostępu do Internetu.

Kompleksowość oferty 

Naszą usługą zapewniamy kompleksową pomoc w nauce. Zespół eGuwernantki to wykształcona kadra pedagogiczna. eGuwernantka jest wsparciem dla dziecka, a nie wyręcza w samodzielnej pracy. Oferta obejmuje: pomoc w odrabianiu prac domowych, pomoc w bieżącej nauce, powtórki przed sprawdzianami, kontrole nad postępami w nauce, raportowanie osiągnięć ucznia. Wspólne odrabianie lekcji ma zachęcić dziecko do codziennego sprawdzania zadań. Pomoc w nauce bieżącego materiału, jak i powtarzanie przed sprawdzianami ma na celu nauczyć dziecko systematyczności. Indywidualne zajęcia online z eGuwernantką, dają gwarancję pełnego skupienia na obszarach wymagających poprawy przez ucznia. Dzięki indywidualnemu podejściu uczeń nie traci czasu na tematy, które są dla niego zrozumiałe, a poświęca go więcej tam, gdzie jest to konieczne. Dodatkowo w przypadku nieobecności dziecka w szkole z powodu na przykład choroby, eGuwernantka pomoże systematycznie nadrabiać materiał przerabiany na lekcjach.

Korzyści dla rodziców

Nasza oferta jest odpowiedzią na dzisiejsze potrzeby rodziców i dzieci. Jesteśmy świadomi ile czasu trzeba poświecić dzieciom by przerobić materiał zadawany w szkołach. Uczeń nie widzi w rodzicu nauczyciela, w związku z czym wspólna nauka z dzieckiem może przysporzyć kłopotów. eGuwernantka jest dla dziecka zewnętrznym autorytetem i praca z nią daje możliwość pracy nad bieżącym materiałem szkolnym, jak również na pracę nad zaległościami czy niedociągnięciami. Tym sposobem dajemy rodzicom czas, odbierając obowiązek. Z eGuwernantką Twoje dziecko jest w dobrych rękach, a Ty zyskujesz chwilę dla siebie.

Nasze zaplecze 

Jesteśmy na rynku od 2003 roku. Od 18 lat prowadzimy kursy i szkolenia językowe dla dzieci, dorosłych i firm. W 2020 roku dostosowaliśmy system pracy do czasów w jakich się znaleźliśmy. Posiadamy trzy platformy umożliwiających naukę online a cała kadra została przeszkolona z ich obsługi. System zarządzania szkołą EduSky na którym każdy z uczniów posiada konto, pozwala na kontrolę wszystkich zajęć i raportowanie postępów oraz kontakt z kadrą. Otrzymaliśmy Akredytację Kuratora Oświaty oraz jesteśmy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Dodatkowo jesteśmy członkami Izby Przemysłowo-Handlowej jak również Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.

Misja eGuwernantek 

Naszą misją jest nauczanie. Wierzymy, że w każdym dziecku drzemie mały geniusz. Idąc tym tropem, dajemy dziecku narzędzia do odkrywania w sobie nowych możliwości intelektualnych. Nauka odbywa się nie tylko na podstawie „suchej” teorii. Pokazujemy jak przyswoić wiedzę wykorzystując do tego zabawę a metody nauczania dobieramy indywidualnie do potrzeb ucznia. Nauka z nami jest lekka i przyjemna. Odrabianie lekcji przestaje być uciążliwym obowiązkiem. Wykorzystujemy różnego rodzaju pomoce dydaktyczne wykraczające poza te wykorzystywane w szkołach. Angażujemy dziecko do nauki. 


Czas poświęcony na naukę poza szkołą już nigdy nie będzie taki sam! 

Najnowsze wpisy i aktualności

Japońskie „zakuwalnie”

Japońskie „zakuwalnie”

Japońskie „zakuwalnie” Zapewne wiesz, Drogi Czytelniku naszego bloga, że Japoński system edukacji, wywodzący się z tradycji konfucjańskiej, całkowicie podporządkowuje ucznia zbiorowości. „Wystający gwóźdź należy wbić” […]

Odrabianie lekcji z dzieckiem

Odrabianie lekcji z dzieckiem

Dzieci większość dnia spędzają w szkole, a często również po lekcjach mają różne dodatkowe zajęcia. W efekcie, nasze pociechy często bywają zbyt zmęczone, by ochoczo […]

Pomoc w odrabianiu lekcji z perspektywy siostry drugoklasistki

Pomoc w odrabianiu lekcji z perspektywy siostry drugoklasistki

Jako starsza siostra drugoklasistki doskonale wiem ile czasu zajmuje odrabianie lekcji i przygotowanie się na kolejny sprawdzian. Pomimo, że moja siostra jest wyjątkowo samodzielna, a […]

Zobacz wszystkie wpisy i aktualności

eGuwernantka

Odrabianie lekcji online
Korepetycje online
ul. Kozacka 42/9, 87-100 Toruń

tel. (56) 621 08 47
tel: +48 609 884 684
email: biuro@eguwernantka.pl

NIP: 8792009698
REGON: 871568559

Zapisz się!
    Minister Edukacji Narodowej
    Rejestr Instytucji Szkoleniowych
    Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu
    Newsweek Polska