Edusky

2 września 2021

Czas dla rodzica, wsparcie dla dziecka

 
Czas dla rodzica, wsparcie dla dziecka

Z pewnością rok 2020 nie należał do najłatwiejszych. W marcu 2020 roku w całej Polsce zostały zamknięte szkoły. Jednocześnie ten miesiąc postawił wielkie wyzwanie dla środowiska edukacyjnego. Lekcje z klasy szkolnej zostały przeniesione na platformy edukacyjne.

Jak pokazało doświadczenie wielu rodziców, dzieci nie miały żadnych problemów z ogarnięciem zajęć odbywających się na laptopie czy tablecie. Co do nauczycieli, sprawa nie była taka prosta. Szkoły zadbały o szybkie przeszkolenie nauczycieli z korzystania z platform edukacyjnych, jednak nie ma się co oszukiwać, że wszystkie metody przerabiania materiału należało przekonstruować do wykorzystania w pracy online. Dokonanie rekonstrukcji całego systemu szkolnictwa w krótkim czasie nie należało do najłatwiejszych. 

Wokół zdalnego nauczania zrobiło się wiele chaosu. Zarówno trudno było się odnaleźć w nowej sytuacji dzieciom odizolowanym od rówieśników jak i nauczycielom wrzuconym w nową rzeczywistość. 

Z biegiem czasu rodzice uświadomili sobie jak dużo czasu muszą poświęcić pociechom, by przysiąść nad materiałem szkolnym. Poza tym dzieci nie widziały w rodzicach nauczycieli, nie byli oni autorytetem w kwestii nauki. Jedyną i najlepszą pomocą mogły być korepetycje, które też oczywiście przeniosły się do świata wirtualnego.

Teraz na początku września 2021r. jesteśmy zapewniani, że nauczanie online na razie odeszło w niepamięć. Niewątpliwie wpływ na wypłaszczenie ilości zachorować mają szczepienia. Nie zmienia to jednak faktu, że sytuacja na świecie jest bardzo dynamiczna. Nikt z nas nie wie co przyniesie kolejny dzień, tydzień, miesiąc. 

Nauczyciele zdając sobie sprawę z zaległości, które powstały w trakcie nauczania zdalnego, będą starali się powtórzyć pewne kwestie. Niestety ilość godzin na powtórki jest ograniczona. Nie zapominajmy, że na dzieci czeka nowy materiał zarezerwowany na rok szkolny 2021/2022. 

A może Ty, Drogi Rodzicu zgadzasz się z naszymi słowami ? A może widzisz w tej historii siebie i swoje dziecko ? 

Nie ma się co dziwić. Nie jesteś jedyny. 

Obserwując sytuację w środowisku edukacyjnym, zbierając ankiety, słuchając potrzeb rodziców zaczęliśmy się zastanawiać jak pomóc zarówno dzieciom jak i rodzicom. I tu na pomysł wpadła Pani Dyrektor, która sama została postawiona przed nową nieznaną dotąd rzeczywistością. Jako mama trójki chłopców w wieku szkolnym przeżyła to co większość rodziców podczas pandemii i zamknięcia szkół – 3 zdalne szkoły w domu. Zajęcia były prowadzone online na różnych platformach edukacyjnych. Dodatkowo obowiązki w pracy i w domu nie ułatwiały. Zaczęło brakować na wszystko czasu. Zauważając, że rodzic nie jest w stanie pomóc mimo wielu chęci i prób, zaczęła zachodzić w głowę jak pomóc sobie oraz milionom innych rodziców. 

W taki sposób powstała eGuwernantka. Tak, to właśnie ona da rodzicom czas dla siebie jednocześnie będąc wsparciem dla dziecka. Z eGuwernantką dziecko jest w dobrych rękach. Zajęcia te pozwalają na powtórki, nadrobienie materiału, powtórzenie zaległości. Raportowanie postępów oraz monitorowanie zdobytej lub zaległej wiedzy spowoduje, że ten rok szkolny będzie z pewnością dużo łatwiejszy, a nowo wprowadzony materiał od początku będzie usystematyzowany. 

Pomagamy i wspieramy dzieci i rodziców. Jesteśmy dla rodziny. Jesteśmy dla edukacji.

Zespół Conversa 


Tagi:

Udostępnij na Facebooku

Najnowsze wpisy i aktualności

Japońskie „zakuwalnie”

Japońskie „zakuwalnie”

Japońskie „zakuwalnie” Zapewne wiesz, Drogi Czytelniku naszego bloga, że Japoński system edukacji, wywodzący się z tradycji konfucjańskiej, całkowicie podporządkowuje ucznia zbiorowości. „Wystający gwóźdź należy wbić” […]

Odrabianie lekcji z dzieckiem

Odrabianie lekcji z dzieckiem

Dzieci większość dnia spędzają w szkole, a często również po lekcjach mają różne dodatkowe zajęcia. W efekcie, nasze pociechy często bywają zbyt zmęczone, by ochoczo […]

Pomoc w odrabianiu lekcji z perspektywy siostry drugoklasistki

Pomoc w odrabianiu lekcji z perspektywy siostry drugoklasistki

Jako starsza siostra drugoklasistki doskonale wiem ile czasu zajmuje odrabianie lekcji i przygotowanie się na kolejny sprawdzian. Pomimo, że moja siostra jest wyjątkowo samodzielna, a […]

Zobacz wszystkie wpisy i aktualności

eGuwernantka

Odrabianie lekcji online
Korepetycje online
ul. Kozacka 42/9, 87-100 Toruń

tel. (56) 621 08 47
tel: +48 609 884 684
email: biuro@eguwernantka.pl

NIP: 8792009698
REGON: 871568559

Zapisz się!
    Minister Edukacji Narodowej
    Rejestr Instytucji Szkoleniowych
    Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu
    Newsweek Polska